Kalendarz

Wrzesień 2021 Październik 2021 Listopad 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

BIP

Zbieramy nakrętki

Polona - biblioteka cyfrowa

Mała książka wielki człowiek

paczka literacka


Inne
Karolina Winiarska ?Nic więcej? Drukuj Email
wtorek, 05 stycznia 2021 15:09

brak okładkiCzasem bywa tak, że miłość pojawia się, chociaż wcale o to nie zabiegamy. Po skończeniu studiów Sylwia wraca do rodzinnego Rzeszowa i wiedzie spokojne i ustabilizowane życie. Jednak w chwilach zadumy czuje, że czegoś jej brak. Pewnego dnia poznaje Igora, mężczyznę po przejściach, który prowadzi życie singla. Między nimi rodzi się uczucie, które nie powinno się zdarzyć. Ta miłość mogłaby zmienić całe ich życie. Czy sobie na to pozwolą? Czy miłość zawsze zwycięża?

 
Laura Lippman - ?Spalona słońcem? Drukuj Email
wtorek, 05 stycznia 2021 15:07

brak okładkiDwoje ludzi z przeszłością spotykają się w barze w małym miasteczku. Każde deklaruje, że są tutaj tylko na chwilę, jednak żadne z nich nie potrafi wyjechać. Zakochują się w sobie, jednak gdy w okolicy dochodzi do podejrzanych wypadków, stają się wobec siebie podejrzliwi. Jaka tajemnicę skrywa Polly i kim tak naprawdę jest Adam? Kłamstwa do niczego nie prowadzą, ktoś w końcu musi się złamać.

 
Kristin Hannah - ?Zdarzyło się nad jeziorem Mystic? Drukuj Email
sobota, 05 grudnia 2020 13:06

brak okładkiKolejna książka Kristin Hannah nie pozostawia czytelnika obojętnym. Tym razem poznajemy historię kobiety, Annie, która całe swoje życie poświęciła dla męża i rodziny, zapominając o sobie i swoich marzeniach. Wzięty adwokat, Blake, wyznaje żonie, że kocha inną kobietę i chce rozwodu. Świat Annie rozpada się na kawałki, by poradzić sobie z bólem wyjeżdża do rodzinnego miasteczka Mystic. Tam jej życie nierozerwalnie splata się z życiem jej przyjaciela ze szkolnych lat i jego córeczki, których bardzo ciężko doświadczył los. Wspólnie próbują poradzić sobie ze swoim cierpieniem. Gdy cała trójka dochodzi do pewnej równowagi, nagle świat Annie wywraca się do góry nogami, a ona musi dokonać najtrudniejszego wyboru w życiu.

 
Mateusz Madejski ?Zosia z Wołynia? Drukuj Email
wtorek, 15 września 2020 08:14

brak okładkiAutor publikuje zapis rozmowy z własną babcią, która w dzieciństwie mieszkała na Wołyniu i była świadkiem tragicznych wydarzeń, które rozegrały się tam w czasie i po II wojnie światowej.

„...Najgorsze chwile zawsze się pamięta. To, jak nas podpalili, jak na brzuchu doczołgałam się do ojca – do dziś to widzę, gdy nie mogę zasnąć. I wzrok tej żydowskiej dziewczynki, Inki. Taki błagalny…” Pani Zofia opowiada o swoim życiu: ataku bandy UPA na jej rodzinę i ucieczce przed nimi, uratowaniu żydowskiej dziewczynki, uniknięciu transportu do obozu w Auschwitz, wyjeździe na Ziemie Odzyskane i małżeństwie z Żołnierzem Wyklętym. Lektura tej książki uświadamia nam, że wiele polskich rodzin skrywa tragiczne historie nierozerwalnie związane z historią naszego kraju.

 
A. Matwiejewa ? Przełęcz Diatlowa. Tajemnica dziewięciorga? Drukuj Email
środa, 29 lipca 2020 07:29

brak okładkiW 1959 r. grupa studentów wyrusza na północny Ural, aby zdobyć 2 szczyty. Gdy pogoda ulega pogorszeniu postanawiają rozbić obóz na zboczu góry Chołatczahl. Wszyscy giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

A. Matwiejewa próbuje rozwikłać tę zagadkę, ale czy jej się uda?

 
M. Witkiewicz, S. Darda ?Cymanowski młyn? Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2019 11:51

brak okładkiUrlop w leśnym pensjonacie wydaje się głównym bohaterom (Maciejowi i Monice) sposobem na uratowanie ich związku. Maciej musi nagle wyjechać. Syn właściciela pensjonatu przypomina Monice jej byłego chłopaka, ale czy tylko przypomina…?

 
Christina Hachfeld-Tapukai - "Miłość lwicy" Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2011 08:43

Christina Hachfeld-Tapukai - Miłość lwicyAutobiograficzna opowieść o egzotycznej przygodzie, wielkiej miłości i smaku życia z dala od cywilizacji.

Autorka od dzieciństwa chciała odbyć podróż do Afryki, ale w ojczystych Niemczech zakochała się i urodziła dzieci. Szukając zapomnienia po nagłej śmierci męża, wyjechała do Kenii, gdzie mieszka już dwadzieścia lat. Poznała tam wojownika z plemienia Samburu, zakochała się i osiadła z nim na odludnej i dzikiej północy kraju. Wiodę życie, które, choć pełne wyrzeczeń i niebezpieczeństw, podporządkowane nieokiełznanej naturze, obcym tradycjom i mistyce, nigdy nie stanie się monotonne...

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Godziny Pracy

Poniedziałek - 08:00 - 16:00
Wtorek - 08:00 - 16:00
Środa - 08:00 - 16:00
Czwartek - 08:00 - 16:00
Piątek - 08:00 - 16:00
Zapraszamy!!

Zapowiedzi


W zbliżającym czasie brak zapowiedzi
Pokaż wszystkie wydarzenia

Zdjęcia

Biblioteka Publiczna w Pakości