Października 2017 Listopada 2017 Grudnia 2017

czwartek, 06 lipca 2017 10:45

wakacje, pakość

„Serce dla zwierząt”

W oczekiwaniu na gości, wtorkowe zajęcia zaczęły się od zabawy w „Czerwonego Kapturka” oraz tworzeniu wakacyjnego kolażu.

Starostwo powiatowe w Inowrocławiu, weterynarze, wolontariusze, media, MDK włączyli się w pomoc dla zwierząt. Celem tej akcji jest zapobieganie przemocy oraz uświadamianie dzieci i dorosłych - jakie prawa mają zwierzęta.

Z takiej nie lada okazji mogły skorzystać dzieci uczęszczające na wakacyjne zajęcia do Biblioteki.

Na placu, przy OSP zagościło kilkanaście psów wraz z opiekunami. Były to : 2 labradory, 2 psy grenlandzkie oraz 6 psów husky. Państwo Vollmuller ( z synem) przyjechali do nas autem wyposażonym w specjalną przyczepę, na której mieściły się boksy dla przewożonych piesków. Psy zostały usytuowane na trawie i z niecierpliwością oczekiwały na swój popis, którym był psi zaprzęg. Dzieciaki miały niecodzienną okazję przejechać się takim zaprzęgiem. Państwo Vollmuller opowiedzieli krótko o swojej pasji oraz cechach charakterystycznych dla psów rasy husky.

P. Piotr Biegała, weterynarz opowiedział dzieciom jak należy zachować się np. w lesie, gdy znajdziemy ranne zwierzę, czy wolno głaskać nieznanego psa na ulicy, jak należy opiekować się zwierzęciem w domu, co należy do obowiązków właścicieli zwierzaków i wiele innych interesujących wiadomości.

Naszym gościem była też p. Irena Kruza, zoopsycholog specjalizująca się w relacjach człowiek – zwierze, która udziela porad, prowadzi konsultacje i terapie. Pani psycholog stara się pomóc gdy np. pies jest nadpobudliwy, agresywny, ma depresję, co może mieć podłoże psychiczne.

P. Katarzyna Głowacka pojawiła się u nas ze swoim psem przewodnikiem, labradorem. P. Katarzyna zaprezentowała parę komend, które na jej polecenie wykonał pies. Były to komendy, które pies wykonał bez trudu, a które bardzo ułatwiają życie osobie niewidomej. Dzieci miały również możliwość poznania książek brajlowskich oraz przyrządów takich jak linijka, ekierka, przeznaczonych dla osób niewidomych, a także innych narzędzi służących do pisania prze niewidomych.

Bardzo dziękujemy wszystkim państwu za przybycie, wspaniały pokaz psich umiejętności i przekazanie tak wile ważnych jak i cennych informacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Godziny Pracy

Poniedziałek - 09:00 - 17:00
Wtorek - 09:00 - 17:00
Środa - 09:00 - 17:00